Vytisknout tuto stránku
pondělí, 08 duben 2019 11:54

Zahájení turistické sezóny na ostrožském zámku

V neděli 28. dubna 2019 proběhne v Uherském Ostrohu slavnostní zahájení turistické sezóny na ostrožském zámku, čímž bude ve městě odstartována hlavní turistická sezóna.

Pro návštěvníky bude připraven koncert populární moravské skupiny Tomáš Kočko & Orchestr, který odstartuje v 15:00 na nádvoří zámku. Kapela je dvojnásobným držitelem ceny Anděl za album roku a vystupuje na mnoha významných festivalech světové i alternativní hudby. Její tvorba je inspirována tradičním moravským folkem, který se prolíná s rockem, etnickou hudbou i jazzem. V 17:00 na její koncert naváže se svým vystoupením ostrožská folková skupina Nezapomeň. Vstup na oba koncerty je bezplatný.

Pozvání na akci přijal také napajedelský pivovar Chmelnice, který připravuje pivo tradičním dvourmutovým způsobem ze sladu plzeňského typu z regionální sladovny v Záhlinicích a chmele žateckého poloraného červeňáku. Na akci tak budete moci ochutnat jejich produkty, čepovat se bude Chmelnická polotmavá 11° a oblíbený chmelničák (Chmelnická světlá 12°). Občerstvení zakoupíte také ve stánku ostrožského řeznictví U Tří lvů, které se akce také zúčastní.

Na ostrožském zámku budou v tento den zahájeny prohlídky na netradiční a mezi turisty oblíbené fantazy prohlídkové trase podzemím ostrožského zámku, jejíž součástí jsou expozice Křišťálové jeskyně, Atlantidy, planety jednorožců Lukumy a podzemní rozhledna a Nesmírná věž. Slavnostně otevřena bude také historicky laděná prohlídková trasa do zámecké věže, z níž se otevírá nádherný pohled na celé Ostrožsko. Součástí historicky laděné prohlídkové trasy do zámecké věže je také návštěva expozice věnované historii Uherského Ostrohu, na níž se podílela i Věra Hendrychová, bývala kronikářka Uherského Ostrohu. Všem návštěvníkům bude v tento den v rámci prohlídky zámecké věže nabízeno zlevněné vstupné. Prohlídkové trasy na ostrožském zámku budou otevřeny od 9:00 do 17:00, prohlídky začínají vždy v celou hodinu.

Během svého pobytu v Uherském Ostrohu můžete rovněž navštívit Zámeckou galerii na ostrožském zámku, kde bude k vidění výstava obrazů uherskobrodského malíře Vlastimila Mahdala, který v současnosti žije v Uherském Ostrohu. 

Plakat A4 Zahajeni turist sezony 2019

Koncert Tomáš Kočko Orchestr

Přečteno 1099 krát