Vytisknout tuto stránku
sobota, 25 květen 2019 11:04

XVI. ročník ostrožského Zámeckého kulturního léta

Během letních měsíců letošního roku je pro obyvatele i návštěvníky Uherského Ostrohu připraveno nepřeberné množství kulturních a doplňkových akcí, které se uskuteční v rámci XVI. ročníku ostrožského Zámeckého kulturního léta. To bylo v letošním roce netradičně odstartováno již v neděli 5. května 2019, kdy se veřejnosti v Zámecké galerii na ostrožském zámku otevřela nová výstava Malíři S.V.U.M., která představuje výtvarná díla významných malířů Sdružení výtvarných umělců moravských. Najdete zde mezi jinými obrazy slavných slováckých malířů Joži Úprky, Antoša Frolky, Jakuba Obrovského apod. Výstava bude v Zámecké galerii umístěna do neděle 23. června 2019, vstupné na ni je 30 Kč.

Během letních prázdnin výstavu obrazů moravských malířů vystřídá interaktivní výstava Radek Pilař dětem, na níž se budou moci všichni dětští návštěvníci seznámit s postavičkami tohoto slavného českého ilustrátora a grafika. Instalace výstavy v sobě propojuje současné moderní technologie (např. dotykové tablety, HD televizory, kinect) s tradičními prvky (např. magnetická stěna, otočné ilustrace, jednoduché animace). Na děti také čeká možnost složit si vlastní obrazy ze sklíček přes zpětný projektor. Výstava tedy stojí rozhodně za zhlédnutí, Rumcajs s Mankou a Cipískem a také Večerníček budou v ostrožské zámecké galerii těšit návštěvníky od pondělí 1. července do pátku 30. srpna 2019. Vstupné na interaktivní výstavu Radek Pilař dětem je 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti a seniory nad 65 let. Zámecká galerie na ostrožském zámku je otevřena od úterý do neděle vždy v době od 9:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00.

Sobota 15. června 2019 bude v Uherském Ostrohu věnována letnímu bálu - na nádvoří ostrožského zámku se uskuteční exkluzivní Zámecký letní bál. Akci pořádá ostrožské sportovní centrum Relax21, jedním z partnerů je také město Uherský Ostroh. Celým večerem bude provázet Yvetta Blanarovičová, která zde rovněž zazpívá své populární hity. Těšit se můžete i na Martina Šafaříka nebo orchestr Stanislava Sládka. Na akci se současně představí kouzelník Tomasiano, který se proslavil svou účastí v soutěži Československo má talent. Vstupenky stojí 1.190 Kč, můžete je již nyní zakoupit na recepci Relax21. V jejich ceně je zahrnuta neomezená degustace sedmi druhů vín, českého piva, Aperolu Spritz, nealkoholické vody a kávy. Současně také zahrnuje občerstvení v podobě zámeckých specialit, zmrzlin a jiných pochutin. Počet míst na akci je omezen, s koupí vstupenky příliš neváhejte.

Koncem června ožije zámecké nádvoří netradiční one man show známého českého moderátora, baviče a imitátora Vladimíra Hrona. Ten se v Uherském Ostrohu objeví v pátek 28. června 2019 a ve 20:00 tu rozjede velkou show, na níž zazní mnoho českých i světových hitů. Vstupenky seženete v předprodeji za zvýhodněnou cenu 200 Kč v ostrožském informačním centru. Jen o den později, v sobotu 29. května 2019 se v Uherském Ostrohu budou dobře bavit především milovníci tvrdší hudby. V areálu ostrožské myslivny se od 19:00 uskuteční již IV. ročník metalového minifestivalu s názvem Na metalu u lesa IV.

Rozhodně si nenechte ujít ani koncert Olgy Lounové s kapelou. Tato výborná česká zpěvačka a závodnice rallye spolu se svou kapelou roztočí zábavu na plné obrátky v pátek 12. července 2019 od 20:30 v areálu ostrožské střelnice. Na akci přijal pozvání také Jarošovský pivovar z Uherského Hradiště, v průběhu skvělého koncertu tak můžete ochutnat unikátní pivo z regionálního pivovaru v Uherském Hradišti. Po koncertu pak bude zábava pokračovat diskotékou s DJ moravského rádia Čas. Předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 7. června 2019 v ostrožském informačním centru.

Konec prvního letního prázdninového měsíce letošního XVI. ročníku ostrožského Zámeckého kulturního léta patří Mysliveckému sdružení Ostrožsko a jejich Mysliveckému odpoledni. To odstartuje v sobotu 20. července 2019 ve 12:00 v areálu ostrožské myslivny. V nabídce bude množství zvěřinových specialit. K dobrému jídlu, pití a případně i tanci bude hrát skupina Nezapomeň.

V srpnu město Uherský Ostroh ožije folklórem. V sobotu 17. srpna 2019 se na nádvoří ostrožského zámku uskuteční Letní beseda u cimbálu s výukou verbuňku. Verbuňk je slovácký mužský lidový tanec, který byl organizací UNESCO zapsán na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví. Na Letní besedě u cimbálu se i vy můžete naučit jeho základy - výuka verbuňku s lektorem Jakubem Tomalou startuje v 16:00, samotná beseda u cimbálu s CM Mladí Burčáci na ni naváže od 19:00.

Zámecké nádvoří se stane dějištěm i následující akce letošního ročníku ostrožského Zámeckého kulturního léta. Tradiční a populární divadelní minifestival Divadlo na zámku proběhne v termínu od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna 2019 a jeho součástí bude několik divadelních představení. Jako první se představí populární Ostrožskolhotské divadlo se svou divadelní komedií Ach, ty ženy, která se bude hrát na ostrožském zámku v pátek 23. srpna 2019 ve 20:00. Ostrožskolhotské divadlo patří mezi oblíbené stálice divadelního světa našeho regionu, během jejichž představení je smích zaručen. Smát se nepřestanete ani v sobotu 24. srpna 2019, kdy je na 20:00 připravena komedie Natěrač. V tomto bláznivém divadelním představení se rozvíjí situace klasického milostného trojúhelníku. Hlavní hrdinka hry Simona je nucena čelit pomstě zhrzené manželky svého milence, nudit se u toho divadelního představení rozhodně nebudete. Poslední den divadelního minifestivalu na ostrožském zámku pak tradičně bude patřit nejmenším divákům. V neděli 25. srpna 2019 bude v 16:00 pro děti připravena veselá a poučná pohádka O princezně, Luciáškovi a makových buchtách, která je plná vtipných situací, písniček a bohatá na převleky a kostýmy.

Dalším z turistických lákadel během hlavní turistické sezóny na Ostrožsku jsou také pravidelné letní prázdninové plavby k ostrožskému zámku po Baťově kanále mezi Veselím nad Moravou a Uherským Ostrohem - také v letošním roce můžete do Uherského Ostrohu připlout stylově lodí. Loď Danaj popluje každou prázdninovou neděli v červenci a srpnu (tj. v neděli 7. července, 14. července, 21. července, 28. července, 4. srpna, 11. srpna, 18. srpna a 25. srpna 2019) z přístaviště Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou, odkud bude vyplouvat v 10:00. Plánované připlutí do Uherského Ostrohu je v 11:00. Odpoledne se pak loď Danaj vrací z Uherského Ostrohu zpět do domovského přístavu ve Veselí nad Moravou - z Uherského Ostrohu odplouvá ve 14:00 z přístaviště pod plavební komorou a do Veselí nad Moravou připluje v 15:00. Během celé plavby budou na palubě lodi pro rodiny s dětmi k dispozici animátoři, kteří pro děti připraví tematický program zaměřený na řeku Moravu, její faunu a flóru. Rodiče si tak můžou užít ničím nerušenou plavbu. Lodní lístky si lze rezervovat prostřednictvím SMS zprávy zaslané na telefonní číslo 603 579 456 ve tvaru jméno, datum plavby, počet osob a směr plavby. Cena lodního lístku pro veselskou plavbu je 180 Kč pro dospělé a 110 Kč pro děti (jednosměrný lístek) nebo 220 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti (zpáteční lístek).

Jsme přesvědčeni, že si z letošní bohaté programové nabídky XVI. ročníku ostrožského Zámeckého kulturního léta vyberete a že si ho užijete plnými doušky. Zámecké kulturní léto 2019 je spolufinancováno Zlínským krajem. Mediálním partnerem celého ZKL 2019 je Rádio Čas.

Těšíme se na vás všechny v Uherském Ostrohu!

Ostrožské ZKL 2019

 

Plavby 2019

Pilař včetně log

Přečteno 3094 krát