Vytisknout tuto stránku
pátek, 31 květen 2019 10:33

Prázdninové plavby k ostrožskému zámku po Baťově kanále

Jedním z turistických lákadel během hlavní turistické sezóny na Ostrožsku jsou pravidelné letní prázdninové plavby po Baťově kanále mezi Veselím nad Moravou a Uherským Ostrohem, které se konají každou prázdninovou neděli v červenci a srpnu. Také v letošním roce se můžete nechat dovézt k ostrožskému zámku stylově lodí.

Loď Danaj bude vyplouvat každou prázdninovou neděli (tj.  7. července, 14. července, 21. července, 28. července a 4. srpna, 11. srpna, 18. srpna a 25. srpna 2019) v 10:00 z přístaviště Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou. Plánovaný příjezd do Uherského Ostrohu je v 11:00. Každou prázdninovou neděli odpoledne se pak loď Danaj vrací z Uherského Ostrohu zpět do domovského přístavu ve Veselí nad Moravou - z Uherského Ostrohu odplouvá ve 14:00 z přístaviště pod plavební komorou a do Veselí nad Moravou připluje v 15:00. Během celé plavby budou na palubě lodi pro rodiny s dětmi k dispozici animátoři, kteří pro děti připraví tematický program zaměřený na řeku Moravu, její faunu a flóru. Rodiče si tak můžou užít ničím nerušenou plavbu.

Lodní lístky si lze rezervovat prostřednictvím SMS zprávy zaslané na telefonní číslo 603 579 456 ve tvaru jméno, datum plavby, počet osob a směr plavby. Cena lodního lístku pro veselskou plavbu je 180 Kč pro dospělé a 110 Kč pro děti (jednosměrný lístek) nebo 220 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti (zpáteční lístek).

Čas strávený v Uherském Ostrohu můžete využít k návštěvě ostrožského zámku se třemi prohlídkovými trasami - netradiční a v České republice unikátní fantasy prohlídkovou trasu podzemím ostrožského zámku s expozicemi Křišťálové jeskyně, Atlantidy, planety jednorožců Lukumy a podzemní rozhlednou; historicky laděnou prohlídkovou trasu do zámecké věže s návštěvou expozice věnované historii ostrožského zámku a Uherského Ostrohu. Třetí možností je pak návštěva interaktivní výstavy Radek Pilař dětem, která je během letních prázdnin umístěna v Zámecké galerii.

Vychutnejte si prázdninovou plavbu po Baťově kanále, poznávejte Slovácko z vodní hladiny a připlujte do Uherského Ostrohu stylově lodí.

Plavby po BK 2019

Prohlídkové trasy ostrožský zámek 2019

Přečteno 2871 krát