Vytisknout tuto stránku

Pravidelné plavby

Pravidelné prázdninové plavby k ostrožskému zámku po Baťově kanále 2020

 

Lodní linka Veselí nad Moravou - Uherský Ostroh a zpět

Jedním z turistických lákadel během hlavní turistické sezóny na Ostrožsku jsou pravidelné letní prázdninové plavby po Baťově kanále mezi Veselím nad Moravou a Uherským Ostrohem, které se konají každou prázdninovou neděli v červenci a srpnu. Také v letošním roce se můžete nechat dovézt k ostrožskému zámku stylově lodí.

 

DSC 0552

Loď Danaj bude vyplouvat každou prázdninovou neděli (tj.  5. července, 12. července, 19. července, 26. července a 2. srpna, 9. srpna, 16. srpna, 23. srpna a 30. srpna 2020) v 10:00 z přístaviště Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou. Plánovaný příjezd do Uherského Ostrohu je v 11:00. Každou prázdninovou neděli odpoledne se pak loď Danaj vrací z Uherského Ostrohu zpět do domovského přístavu ve Veselí nad Moravou - z Uherského Ostrohu odplouvá ve 14:00 z přístaviště pod plavební komorou a do Veselí nad Moravou připluje v 15:00. Během celé plavby budou na palubě lodi pro rodiny s dětmi k dispozici animátoři. Rodiče si tak můžou užít ničím nerušenou plavbu.

Čas strávený v Uherském Ostrohu můžete využít k návštěvě ostrožského zámku se třemi prohlídkovými trasami - netradiční a v České republice unikátní fantasy prohlídkovou trasu podzemím ostrožského zámku s expozicemi Tajemná řeč vody, Atlantidy, planety jednorožců Lukumy a podzemní rozhlednou; historicky laděnou prohlídkovou trasu do zámecké věže s návštěvou expozice věnované historii ostrožského zámku a Uherského Ostrohu. Třetí možností je pak návštěva interaktivní výstavy Most ke svobodě, která je během letních prázdnin umístěna v Zámecké galerii.

Vychutnejte si prázdninovou plavbu po Baťově kanále, poznávejte Slovácko z vodní hladiny a připlujte do Uherského Ostrohu stylově lodí.

DJI02148

 

Jízdní řád lodní linky:

Veselí nad Moravou

 

přístaviště Baťova kanálu

odjezd v 10.00 příjezd v 15.00

Uherský Ostroh

   

přístaviště u plavební komory

příjezd v 11.00 odjezd ve 14.00

 

Lodní lístky si lze rezervovat prostřednictvím SMS zprávy zaslané na telefonní číslo 603 579 456 ve tvaru jméno, datum plavby, počet osob a směr plavby. Cena lodního lístku pro veselskou plavbu je 180 Kč pro dospělé a 110 Kč pro děti (jednosměrný lístek) nebo 220 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti (zpáteční lístek).

A3 plavby fin1