Vytisknout tuto stránku

Hokej

 

logo mensi

HOKEJ Uherský Ostroh, o.s.

Zimní stadion, Školní 867

687 24 Uherský Ostroh

IČO: 27037487     ČK 071104

Tel/Fax: 572 592 700     Mobil: 608 144 414

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: www.hokejostroh.cz

 

Malé městečko Uherský Ostroh, čítající necelých 4.500 obyvatel, je tradiční baštou ledního hokeje v regionu moravského Slovácka.

Sportovní klub SK Viktoria Uherský Ostroh, který vznikl na přelomu let 1929/30 se stal prvním oficiálním hokejovým klubem v této oblasti Moravy.

Historicky patří toto „ostrožské hokejové společenství“ k výjimečným, neboť jeho mužstvo ve válečných letech bojovalo třikrát o postup do celostátní ligy, následně hrálo ve 2.lize a pak převážně v krajských soutěžích.

Uvedené výsledky byly dosaženy zejména cílevědomou prací s mládeží, neboť ta byla u nás vždy na prvním místě a dosažené úspěchy mládežnických mužstev jsou ozdobou historie ostrožského hokeje.

Současný hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh, o.s., vznikl v roce 2006 a je nástupnickou organizací po SK Viktoria, TJ Tatran a TJ Lokomotiva Uherský Ostroh. Členská základna klubu nyní čítá téměř 300 aktivních členů, zapojených do sportovního dění. Z tohoto počtu je téměř polovina zařazena v mládežnických kategoriích.

Mládežnická mužstva HOKEJ Uherský Ostroh vyhrála v posledních letech řadu významných domácích i mezinárodních turnajů a v krajských soutěžích se dlouhodobě pohybují na čelních příčkách.

Největšího úspěchů z mládežnických týmů dosáhlo mužstvo dorostu, které ve spolupráci s SHK Hodonín dvakrát za sebou (sezóna 2012/13 a 2013/14) vyhrálo soutěž Krajské ligy dorostu.

Výkladní skříní ostrožského hokeje je však A tým mužů, jemuž se během pěti let (sezóna 2011/12 a 2014/15) podařilo dvakrát zvítězit v Krajské lize mužů Zlínského kraje s právem účasti v kvalifikaci o 2 .Ligu.

Dlouholetá práce s mládeží v Uherském Ostrohu přináší ovoce i ve formě individuálních úspěchů jednotlivců, kteří byly reprezentanty Československé a České republiky – Ing. František Vaněk, Jan Zajíček, bratři Roman a Tomáš Němčičtí, Jaroslav Miklenda. V posledních letech reprezentovali v mládežnických reprezentacích České republiky U19 – U15 a v české reprezentaci na světové Univerziádě, již nejúspěšnější odchovanci HOKEJ Uherský Ostroh – Michal Vodný, Lubomír Kovařík, Vít Mika, Filip Stránský, Ondra Hrachovský a Ondra Ševčík.

Mnoho ostrožských hokejistů dříve nastupovalo a i nyní nastupuje v různých moravských extraligových klubech, převážně však ve Zlíně (dříve Gottwaldově) v nejvyšších celostátních hokejových soutěžích.

Hokejový klub podporují významné společnosti z regionu Slovácka, ale také menší soukromé firmy. Nedílnou součástí je velmi dobrá spolupráce hokejového klubu a Města Uherský Ostroh, které sportování v Uherském Ostrohu dlouhodobě rozvíjí a spolufinancuje.

HOKEJ Uherský Ostroh,o.s., si je vědom této významné podpory a na oplátku se snaží propagovat dobré jméno společností, firem a samotného města nejen svými kvalitními výkony na kluzištích u nás doma i v zahraničí, ale i dobrým vystupováním.

Během posledních let (postupně od roku 2001) došlo k celkové rekonstrukci ledové plochy a výstavbě krytého zimního stadionu, do které byly ze strany Města Uherský Ostroh vloženy prostředky v celkové výši kolem 50 milionů korun.

Samotný hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh má na starosti komplexní správu zimního stadionu a za necelých deset let působení vybudoval na ZS majetek ve formě kabin a klubového zázemí v hodnotě téměř 4 milionů korun.

Kvalitní sportovní zázemí přitahuje na zimní stadion v Uherském Ostrohu zájemce o sportování ze širokého okolí.

Tradiční veřejné bruslení láká veřejnost k pohybovým aktivitám na bruslích, amatérské hokejové soutěže a soupeření neregistrovaných hokejistů vyplňují veškerý časový prostor v provozní době stadionu.

Hlavní prioritou příštích let je zapojení do sportovního dění co nejširšího počtu dětí a mládeže z celého regionu Slovácka a dobudování kvalitního klubového zázemí, jeho vybavení a dlouhodobé udržování zimního stadionu.

Úspěšná realizace těchto cílů vytváří vysoce kvalitní a plnohodnotnou nabídku sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých, jakožto klíčovou alternativu boje proti drogám a všem závislostem.